Terminy ferii

Reklama

Agroturystyka Góry Świętokszyskie

Dokładne terminy ferii

zimowych Ferie zimowe 2014 - terminy
świątecznych Święta 2013/2014
letnich Wakacje 2014
Świnoujście

Świnoujście

Dla mnie, mieszkanki Polski południowej, wyspa Wolin zawsze stanowiła synonim swoistego końca naszego kraju. Podróż do Świnoujścia wydawała się większym wyzwaniem, niż wyjazd na przykład do Chorwacji. Co mnie przekonało do pokonania prawie ośmiuset kilometrów? Najpiękniejsza ponoć plaża w Polsce, najwyższa latarnia morska, najbardziej nasłonecznione miasto... W Świnoujściu wszystko miało być naj! I... Rzeczywiście się takim okazało.

Nie jestem fanką leżenia plackiem na plaży, ale... W Świnoujściu mogłabym nią zostać. Złoty piasek i granatowa woda tworzą zestaw pozwalający na fantastyczny wypoczynek i naładowanie akumulatorów po całym długim roku. A kiedy zaczyna powiewać chłodna bryza, warto wybrać się na spacer do najdłuższego w naszym kraju falochronu, który stanowi wizytówkę Świnoujścia i jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc na całym Wybrzeżu!

Znak rozpoznawczy Świnoujścia to jego wyspiarskie położenie – 44 wyspy wchodzące w skład miasta to istny raj dla miłośników nieskalanej ręką człowieka przyrody. Zabranie ze sobą roweru na wakacje to strzał w dziesiątkę! Rewelacyjnie przygotowane szlaki dla rowerzystów w połączeniu z tablicami informacyjnymi pozwalają zwiedzić większość interesujących miejsc nawet podczas krótkiego pobytu.

Co podbiło moje serce podczas pierwszego spaceru po mieście? Zdecydowanie architektura Świnoujścia. Bardzo niejednolita, ale pełna perełek w różnych stylach. Najbardziej spośród wszystkich budowli miasta zaintrygowała mnie samotnie stojąca, majestatyczna wieża, w której obecnie mieści się kawiarnia – okazała się ona być częścią dawnego garnizonowego kościoła luterańskiego, zniszczonego pod koniec II wojny światowej. Pełni ona także funkcję wieży widokowej – rozpościerająca się z góry panorama to widok, który trzeba zobaczyć!

Miasto oczarowało mnie różnorodnością kryjących się w nim atrakcji – nad polskim morzem jak wszystkim wiadomo pogoda lubi płatać figle, ale w Świnoujściu deszcz nie stanowi powodu do nudy. Zaszycie się w którejś z przytulnych kawiarenek to tylko jedna z możliwości na przeczekanie złej pogody. Dobrym pomysłem na złą aurę wydaje się wizyta w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Ja podczas niepogody zdecydowałam się zwiedzić zespół fortów nad Świną, co też polecam uczynić każdemu (nawet, gdy podczas całego pobytu będzie przyświecać słońce!). Szczególne wrażenie uczynił na mnie Fort Anioła, wzorowany podobno na Zamku Św. Anioła z Rzymu. Sympatyczna obsługa i odbywające się tu imprezy tworzą niezwykły, magnetyczny klimat tego miejsca.

Jeśli ktoś lubi morze z perspektywy statku, polecam wybrać się w rejs do pobliskich Międzyzdrojów. Świnoujście to także świetna baza wypadowa na wycieczki do Skandynawii – jeśli chcemy urozmaicić pobyt nad morzem wyjazdem poza granice naszego kraju, wystarczy skorzystać z usług jednego z kilku biur podróży, oferujących za niewygórowane ceny jednodniowe lub dłuższe zwiedzanie skandynawskich stolic (i nie tylko).

Złocisty piasek, promenada pełna turystów o każdej porze dnia i nocy, mewy oswojone jak gołębie z krakowskiego Rynku – takie widoki pozostały w mojej pamięci po spędzonych w Świnoujściu wakacjach. Magia tego miasta, odkryta już przez naszych sąsiadów zza zachodniej granicy, wciąż czeka ze swoimi walorami na polskich turystów. Polecam Świnoujście - gwarant niezapomnianych wakacji!

Galeria zdjęć ukazjąca Świnoujście

Świnoujście - łowienie ryb Świnoujście - plaża Świnoujście - plaża
Świnoujście - idealne wakacje w Polsce
Świnoujście - port Świnoujście - falochron

Mapa dojazdu do Świnoujścia

Ferie zimowe, wakacje i święta w 2015 roku:

Ferie zimowe, wakacje i święta w 2014 roku:

Pozostałe artykuły:

Podróże na ferie zimowe i wakacje:

Wiadomości podane w serwisie mają charakter informacyjny, a serwis terminyferii.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy. Źródło własne oraz men.gov.pl.