Terminy ferii zimowych

Dokładne terminy

ferie 2017 Ferie zimowe 2017 - terminy
ferie 2018 Ferie zimowe 2018 - terminy
ferie 2019 Ferie zimowe 2019 - terminy
Ferie zimowe - góry

Półkolonie - ferie zimowe w Poznaniu

Nie od dzisiaj wiadomo, że budowanie twórczych konstrukcji rozwija zdolności wizualno - przestrzenne. Nabyć je mogą wszystkie dzieci, uczestnicząc w półkoloniach z konstruowania robotów z Lego Mindstorms NXT.

Przy budowaniu i programowaniu robotów kształtuje się nie tylko umiejętności kreacji wizualnej, ale i logiczne myślenie niezbędne w nauce i w pracy inżyniera. Predyspozycje oraz talenty, które często niespodziewanie ujawniają się w młodym wieku, umiejętnie pielęgnowane, są naszym kapitałem na przyszłość. Podczas zajęć uczestnicy poznają świat robotyki budując oraz programując zaawansowane i często zabawne konstrukcje. Do zbudowania czeka zarówno robot do walk sumo, jak i ten grający z człowiekiem w kółko i krzyżyk.

Zajęcia oparte są o zestawy edukacyjne Lego Mindstorms NXT. Jak zapewniają organizatorzy, nie jest to wcale zabawka - świadczyć o tym może fakt, że takie zestawy są używane na uczelniach technicznych w całym kraju. Robot skonstruowany z Lego posiada własny mikrokomputer, silniki oraz czujniki: odległości, dźwięku, dotyku i koloru. Ale to nie wszystko do robota można dobudować kompas, detektor podczerwieni, czujnik temperatury oraz zaawansowany system kamer umożliwiających śledzenie i identyfikację obiektów.

Oczywiście zbudowanego robota trzeba jeszcze "ożywić" przez wgranie odpowiedniego oprogramowania. Co ciekawe, z tym zadaniem poradzą sobie nawet ośmioletnie dzieci, gdyż będą programować w specjalnie przygotowanym języku obrazkowym. Według opinii ubiegłorocznych kursantów aplikacja jest równie prosta co montaż klocków. Jednak, z pomocą instruktorów, używając jej można stworzyć bardzo zaawansowane algorytmy.

Półkolonie przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8-14 lat i będą odbywać się w ferie zimowe w Poznaniu (św.Rocha 11b – Rondo Rataje) Dzieci można zapisać na turnusy trzy lub sześciodniowe po 7h dziennie od 9.00-16.00.

  • 13.02 -- 15.02 - turnus 3 dniowy
  • 16.02 -- 18.02 - turnus 3 dniowy
  • 13.02 -- 18.02 - turnus 6 dniowy
  • 20.02 -- 22.02 - turnus 3 dniowy
  • 23.02 -- 25.02 - turnus 3 dniowy
  • 20.02 -- 25.02 - turnus 6 dniowy

Organizatorzy zapewniają świetną zabawę z robotyką - wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek oraz napoje), pracę w 2 osobowych zespołach, opiekę wykwalifikowanych instruktorów, sprzęt (zestawy Lego Mindstorms NXT, komputery, oprogramowanie), dyplom ukończenia zajęć.

Informacje o terminach i zapisy w stronie www.twojrobot.pl lub telefonicznie 513 045 846.

Ferie zimowe w 2017 roku:

Ferie zimowe, wakacje i święta w 2016 roku:

Ferie, wakacje i święta z pozostałych lat

Pozostałe artykuły:

Podróże na ferie zimowe i wakacje:

Wiadomości podane w serwisie mają charakter informacyjny, a serwis terminyferii.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy. Źródło własne oraz men.gov.pl.