Terminy ferii zimowych

Dokładne terminy

ferie 2017 Ferie zimowe 2017 - terminy
ferie 2018 Ferie zimowe 2018 - terminy
ferie 2019 Ferie zimowe 2019 - terminy
Ferie zimowe - góry

Ferie zimowe

Ferie zimowe, to przeważnie dwutygodniowy okres wolny od zajęć szkolnych. Terminy ferii zimowych ustalane są przez Ministra Edukacji Narodowej z okresem dwuletniego wyprzedzenia. Pozwala to na odpowiednio wcześniejsze zaplanowanie dodatkowych dni wolnych od szkoły oraz innych spraw związanych z organizacją roku szkolnego na terenie danego województwa.

Natomiast ferie w Szkołach Wyższych, które podlegają Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego mogą odbywać się w całkowicie odmiennych terminach ustalonych przez konkretne uczelnie, niezależnie od województwa, w którym się znajdują. Przeważnie okres przerwy pomiędzy sesją a zajęciami na uczelniach wynosi jeden tydzień.

Ferie zimowe powinny być tak zorganizowane, aby uczniowie mogli zrelaksować się po ciężkim okresie nauki i przygotować się do kolejnych kilku miesięcy ciężkiej pracy, które zakończą się dopiero końcem roku szkolnego. Ferie zimowe odbywają się w takim okresie, aby umożliwić wszystkim wypoczywanie w kurortach turystycznych i czerpanie pełnych korzyści z padającego w tym czasie śniegu. Dzięki temu turyści mogą do woli jeździć na nartach, snowboardzie, sankach, czy nawet popularnych "jabłuszkach".

To oczywiście nie oznacza, że ferie spędzone w domu, to czas stracony. W większości miejscowości domy kultury i inne ośrodki związane z młodzieżą organizują w tym czasie różnego rodzaju atrakcje pozwalające ich podopiecznym na efektywne, a jednocześnie bardzo przyjemne zagospodarowanie ferii zimowych. Przykładowe sposoby spędzania ferii, porady dotyczące narciarstwa oraz wiele innych pokrewnych artykułów sukcesywnie umieszczanych jest w naszym serwisie. Zapraszamy również do zapoznania się z archiwalnymi terminami ferii, obecnymi oraz oczywiście przyszłymi.

Ferie zimowe w poszczególnych latach:

Ferie zimowe w 2017 roku:

Ferie zimowe, wakacje i święta w 2016 roku:

Ferie, wakacje i święta z pozostałych lat

Pozostałe artykuły:

Podróże na ferie zimowe i wakacje:

Wiadomości podane w serwisie mają charakter informacyjny, a serwis terminyferii.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy. Źródło własne oraz men.gov.pl.