Terminy ferii zimowych

Dokładne terminy

ferie 2017 Ferie zimowe 2017 - terminy
ferie 2018 Ferie zimowe 2018 - terminy
ferie 2019 Ferie zimowe 2019 - terminy
Ferie zimowe - góry

Udane ferie w domu

Ferie zimowe, jak wiadomo są czasem, w którym uczniowie mogą wypocząć od szkoły i wysiłku poczynionego podczas nauki, mogą odetchnąć od dnia codziennego i rozpocząć wiele nowych przyjaźni.

Niestety, z wielu powodów większość uczniów ferie zimowe spędza w domu. Dlaczego? Dla młodszego pokolenia zwykle jest to brak czasu rodziców, aby móc wyjechać z dzieckiem gdzieś dalej lub po prostu brak środków finansowych. Czy to oznacza, że ferie zimowe są czasem straconym, a dziecko jest skazane na nudę i monotonię podczas dwóch tygodni tych ferii? Odpowiedź brzmi: absolutnie nie.

Głównie od rodziców zależy, czy zainteresują się atrakcjami, które proponuje okoliczne miasto lub zgrupowania skierowane dla dzieci, które ferie spędzają w swoich domach. Wiele miast organizuje miejskie lodowiska, na których dzieci spędzają aktywnie i zdrowo czas, zdobywając jednocześnie nowe umiejętności. Niejednokrotnie wstęp na lodowisko jest wolny, a dodatkowo dzieci uczy jazdy na łyżwach specjalnie wynajęty instruktor. Organizowane są także liczne kursy, podczas których młodzież może nauczyć się czegoś nowego lub pogłębić albo nawet odkryć nieznane mu dotychczas talenty.

Młodzieżowe Domy Kultury słyną natomiast z organizowania wyjazdów oraz zawodów związanych ze sportami zimowymi, zjazdy na nartach, sankach, czy nawet uwielbiane przez wielu kuligi. Nie możemy myśleć, że jeżeli ferie zimowe spędzamy w domu, wówczas muszą być one czasem straconym i nudnym.

Ferie zimowe w 2017 roku:

Ferie zimowe, wakacje i święta w 2016 roku:

Ferie, wakacje i święta z pozostałych lat

Pozostałe artykuły:

Podróże na ferie zimowe i wakacje:

Wiadomości podane w serwisie mają charakter informacyjny, a serwis terminyferii.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy. Źródło własne oraz men.gov.pl.